Hamilton/Cremaschi/Lê Quan

Premiérové setkání trojice význačných tvůrců: Julyen Hamilton (tanec), George Cremaschi (kontrabas) a Lê Quan Ninh (perkuse)

Julyen Hamilton se již 40 let věnuje režii a výuce. Je autorem více než 100 sólových představení, která uvedl po celém světě a která čerpají z interakcí mezi tancem, recitovaným textem a jevištními dekoracemi a jsou speciálně uzpůsobená konkrétnímu prostoru. Vedl tři soubory, z nichž aktuální Allen's Line je usazený v Bruselu. Byl rovněž mnohokrát přizván k vytvoření choreografie pro jiné tanečníky či ke spolupráci s jinými režiséry. Hamilton vystupuje jako tanečník s mnoha muzikanty a v posledních letech se rovněž představuje jako básník pracující s hlasem. Vystoupil mimo jiné po boku Barreho Phillipse, Michaela Moora, Freda Frithe, Malcolma Goldsteina, Daniela Humaira, Alfreda Spirliho, Xaviera Garcii, Christiana Reinera, Jeana-Claudea Jonese, Vladimira Volkova, Tristana Honsingera, Sebiho Tramontany, Axela Dörningera a Ritscheho Kocha.

www.julyenhamilton.com

George Cremaschi využívá různé kreativní přístupy a techniky v oblastech prolínání hudby, hluku a sound artu. Mezi jeho současné projekty patří mimo jiné KRK, Rohr Rohr a Lambs Gamble. Společně s Petrem Vrbou založil Pražský improvizační orchestr, patnáctičlenou formaci pracující s dirigovaným i volně improvizačním přednesem a grafickými notacemi. Jako interpret ztvárnil díla mnoha skladatelů včetně Adamčiaka, Andriessena, Braxtona, Cage, Cardewa, Feldmana, Minguse, Oliveros, Pendereckého, Tenneyho a Xenakise. Narodil se v New Yorku, pobýval dlouhou dobu v Kalifornii a v současné době žije v Praze.

www.georgecremaschi.com

Perkusista s klasickým hudebním vzděláním Lê Quan Ninh spolupracuje s ansámbly věnujícími se soudobé hudbě a je rovněž zakládající člen souboru Quatuor Hêlios (1986-2012). V jeho improvizovaných vystoupeních se mísí akustická a elektroakustická hudba, performance, tanec, poezie, experimentální film, fotografie a video. V roce 2006 založil ensemble]h[iatus, soubor hrající soudobou hudbu, jehož členové jsou zároveň interprety i improvizátory. Lê Quanova diskografie čítá okolo 40 CD, které vyšly na evropských a severoamerických značkách. Jeho kniha Improviser librement. Abécédaire d'une expérience vyšla v anglickém překladu pod titulem Improvising Freely: The ABCs of an Experience v roce 2014.

www.lequanninh.net

Hamilton/Cremaschi/Lê Quan